fbpx

Naucz się dbać o swoją skórę

Skóra jest delikatna i niestety niewiele osób dobrze o nią dba.

Jeśli Twoja skóra jest matowa lub sucha, możesz nie mieć wystarczającej ilości witamin lub wody. Możesz również spać na niewłaściwym typie poszewki na poduszkę!

Na szczęście nauka pielęgnacji skóry jest prosta i łatwa, a powstająca zdrowa, promienna cera jest warta wysiłku!

Poniżej przedstawimy kilka porad w jaki sposób pielęgnować skórę twarzy aby była czysta, zdrowa i wolna od wszelakich defektów.

 Umyj twarz rano i wieczorem. Upewnij się, że używasz odpowiedniego środka do czyszczenia twarzy do konkretnego rodzaju skóry. Na przykład, jeśli masz tłustą skórę lub trądzik, weź coś, co zawiera kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu. Jeśli masz suchą skórę, użyj delikatnego, nawilżającego, pozbawionego zapachu płynu do mycia twarzy.

Unikaj używania gorącej wody podczas kąpieli i ogranicz czas kąpieli do 20 minut. Gorąca woda jest bardzo szkodliwa dla skóry; usuwa go z naturalnych olejków i wysusza.

Podczas kąpieli używaj łagodnego mydła. Wiele zapachowych mydeł jest zbyt szorstkich dla skóry i może powodować, że staje się wrażliwa i sucha.

Osusz skórę, nie pocieraj jej. Staraj się również pozostawić skórę nieco wilgotną. Twoja skóra nasiąknie dodatkową wilgocią i pozostanie miękka.

Uważaj podczas golenia. Zawsze używaj wcześniej kremu lub żelu do golenia i gol się w kierunku, w którym rosną twoje włosy – nie wbrew temu. Po zakończeniu golenia pamiętaj o użyciu łagodnego, pozbawionego zapachu balsamu, aby nawilżyć skórę.

Złuszczaj skórę nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Spowoduje to złuszczenie martwych komórek skóry i odsłonięcie miękkiej, świeżej skóry pod spodem. Pamiętaj, aby nie tylko złuszczać twarz, ale także ciało! Na koniec spróbuj użyć czegoś, co ma neutralne pH, aby nie wysuszało skóry.

Codziennie używaj delikatnego, bezzapachowego kremu nawilżającego. Używanie jednego z nich zastąpi wilgoć i naturalne minerały, które zmyłeś podczas mycia twarzy. Najlepszy czas na nawilżenie to zaraz po umyciu twarzy lub wyjściu spod prysznica. Pomoże to nie tylko uszczelnić wilgoć, która jest już na skórze, ale również ułatwi wchłanianie.

Aby maksymalnie wykorzystać właściwości kremu nawilżającego, delikatnie wmasuj go w skórę małymi, okrągłymi ruchami. Pomoże to zwiększyć krążenie w skórze.

Jeśli spędzasz dużo czasu na zewnątrz, użyj kremu nawilżającego zawierającego filtr przeciwsłoneczny.

Nawet osoby z tłustą skórą i trądzikiem mogą skorzystać z kremu nawilżającego. Wybierz żel przeznaczony do cery tłustej. Jeśli Twoja skóra stanie się zbyt sucha, wyprodukuje jeszcze więcej oleju, aby to zrekompensować.

Daj nowym produktom czas na pracę. Nie wszystko zadziała po raz pierwszy po użyciu; Czasami nowy produkt może potrzebować kilku tygodni, zanim zaczniesz widzieć rezultaty.

Pamiętaj

 Mniej znaczy więcej. Im więcej produktów nakładasz na skórę, tym bardziej prawdopodobne jest wystąpienie reakcji alergicznej. Niektóre składniki mogą się również wzajemnie znosić i powodować, że produkt będzie bezużyteczny. Korzystając z mnóstwa produktów, zwiększasz prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. Ogranicz się do jednego lub dwóch produktów do pielęgnacji skóry.

Sprawdź teraz!

1

One thought on “Naucz się dbać o swoją skórę

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Koszyk

loader